Zakázaná sopka - Haroun Tazieff

Kód: 2787
Neohodnoceno
50 Kč
Skladem (1 ks)

antik - stav dobrý

Žánr

Literatura naučná, Příroda, zvířata

Vydáno 1982, Panorama

Orig. název

Niragongo ou le volcan interdit, 1975

Počet stran 198

Jazyk vydání český

Překlad Augustin Čermák

Edice Knihy o přírodě

Ilustrace/foto Pierre Bichet, Milada Zpěváková

Autor obálky Pavel Kloc

Vazba knihy pevná / vázaná s přebalem

ISBN 11-098-82

Náklad 30 000 ks

Detailní informace

Detailní popis produktu

Haroun Tazieff se narodil roku 1914 ve Varšavě, studoval v Belgii a ve Francii. Dnes je předním světovým vulkanologem, o čemž mimo jeho vlastni výzkumy a odborné vědecké práce svědčí také četná vyznamenání a ceny, které obdržel. Kniha Zakázaná sopka je věnována mimořádně zajímavému vulkánu, jednomu z mála, v jehož kráteru pulsuje jezero žhavé lávy. Vulkán Nyiragongo je v samém srdci Afriky, při východní hranici republiky Zairu. Tazieffův první výstup na Nyiragongo se datuje do roku 1947.

Sopka mu učarovala. Od té doby se tam pravidelně vracel jako vedoucí několika vědeckých expedicí, které sledovaly tento jedinečný přírodní úkaz. Poslední expedice se uskutečnila v roce 1974. Tazieffova kniha vám přiblíží zajímavou práci vulkanologa, práci nebezpečnou, ale úchvatnou. Přiblíží vám dění vulkánu, jeho sílu i silu člověka, který se dokáže poprat s tímto ďábelským živlem.

Málokdo z nás na skutečném vulkánu stanul. V knize Harouna Tazieffa se naskýtá zcela nenásilná a přitom okouzlující možnost se s nim seznámit.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: