Sandra Paretti - Růže a meč

Kód: 3803
Neohodnoceno
50 Kč
Skladem (1 ks)

antik - stav dobrý

Žánr

Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno 1995, Naše vojsko

Orig. název

Rose und Schwert, 1991

Počet stran 174

Jazyk vydání český

Překlad Olga Jeřábková

Ilustrace/foto Hana Čápová

Vazba knihy pevná / vázaná s přebalem

ISBN 80-206-0474-X

Detailní informace

Detailní popis produktu

Následují : Skřivan a lev -- Purpur a diamant.

Růže a meč zahajuje skvělou historickou epopej líčící pohnutý život Karolíny de la Romme Allery. Karolína, mladá hraběnka, není pouze krásná a okouzlující. Také jezdí na koni jako ďábel a s kordem umí zacházet jako kavalír. A pro lásku je horkokrevná komtesa jako stvořená. Albert, 
její «velká láska», padne ve válce. Ale sám Napoleon, její milenec, jí nabízí vášnivou náhradu. Milostný poměr s císařem ji často přivádí do bezvýchodných situací. Ale ona zdárně projde dobrodružstvími, při nichž jiní umírají. Piráti, pokrytecké jeptišky, galantní šlechtici, cirkusáci, chudí a bohatí, pestrá je paleta jejích přátel i nepřátel. Trpí v temných kobkách a sní v luxusních ložnicích. Ale přes všechna milostná dobrodružství se sžírá touhou po tajemném neznámém, který jí pomohl v největší nouzi.

Tento román se odehrává na historickém pozadí francouzských dějin v letech 1814/15. Dvě významné historické postavy, Napoleon a neprůhledný intrikán, kancléř Fouché, jsou účastníky ve spádné hře, která se před námi odvíjí jako skvěle vypravený film.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: