Rapa Nui - Pavel Pavel

Kód: 2784
Neohodnoceno
100 Kč
Skladem (2 ks)

antik - stav dobrý

Žánr

Literatura naučná, Cestopisy a místopisy

Vydáno 2006, Olympia

1. vydání originálu: 1988

Počet stran 220

Jazyk vydání český

Vazba knihy pevná / vázaná

ISBN 80-7033-486-X

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jak chodily sochy moai na Velikonočním ostrově.

Ing. Pavel Pavel je jedním z nemnoha Čechů, jejichž jméno obletělo svět a stále vyvolává zasloužený zájem. Po studiu na Vysoké škole strojní a elektrotechnické v Plzni působil jako projektant v Agrostavu Strakonice. Touha pátrat po stopách starých civilizací a poznávat jejich pozoruhodno
sti jej přivedla k neobvyklému koníčku, k experimentální archeologii. Snad nejvíce mu učaroval mnoha tajemstvími obestřený Velikonoční ostrov s proslulými obřími sochami moai.

Ing. Pavel se zaměřil na dosud nevyřešený problém jejich dávného transportu pomocí primitivních metod. Svou hypotézu o přepravě těžkých kamenných plastik na značné vzdálenosti potvrdil praktickými pokusy nejprve na modelu sochy doma ve Strakonicích a později, v roce 1986 „naučil chodit“ skutečné sochy moai přímo na ostrově samotném, jako člen expedice legendárního norského cestovatele a etnografa Thora Heyerdahla. O své daleké cestě napsal tuto knihu-deník, která vyšla poprvé v roce 1988. Od té doby dále domyslel své hypotézy, zpřesnil je a navíc řešil další záhady – nejznámější je jeho teorie vzniku slavné pravěké svatyně Stonehenge ve Velké Británii. Podnikl cesty do Jižní Ameriky, k jezeru Titicaca a do Tíwanaku, kde Indiáni kdysi stěhovali velké balvany, navštívil Kanárské ostrovy, aby se setkal s Thorem Heyerdahlem, který zde prováděl významný archeologický průzkum. Na Velikonoční ostrov se vrátil ještě třikrát.

O tom všem vypráví v doplněném a rozšířeném vydání své úspěšné knihy, bohatě vybavené vlastními ilustracemi a barevnými (48 stran barev. obr. příl.) i černobílými fotografiemi.

3., rozš. vyd.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: