Putování duše po smrti | O smyslovém a duchovním vidění duchů - Ignatij Brjančaninov

Kód: 9496
Novinka Tip
Neohodnoceno
350 Kč
Skladem (>5 ks)

Ignatij Brjančaninov:
Putování duše po smrti | O smyslovém a duchovním vidění duchů

vydává jako svou 38. (67.) publikaci nakladatelství Knihy ABB s.r.o.
v Praze v roce 2024 v edici Mystika Východu jako svazek č. 1.
Ze staroslovanského a staroruského originálu přeložil Alan Černohous.

Text: Ignatij Brjančaninov
Překlad: © Alan Černohous
Obálka a sazba: Adam B. Bartoš

formát: A5
vazba: brožovaná
počet stran: 248

raději eknihu? i tu máme

Detailní informace

Detailní popis produktu

o autorovi:

Ignatij (občansky Dmitrij Alexandrovič) Brjančaninov (1807–1867), narozen ve vesnici Pokrovskoje ve Vologdské gubernii. Šlechtického původu. Zemřel v Nikolo-babajevském monastýru v gubernii Kostromské. Mnichem i knězem se stal v roce 1831. Později se stal biskupem. Kanonizován byl dne 6. června 1988. Patří mezi nejplodnější ruské duchovní autory devatenáctého století.

ukázka z knihy:

S tímto křikem tam stáli a čekali na mou smrt.
Nu a ta skutečně přišla. Řvala jako lev, na pohled vypadala vskutku strašně. Vzhled měla podobný lidskému, jenže bez těla, neboť se skládala pouze z holých lidských kostí.
Přinesla si sebou nejrůznější mučící nástroje: meče a šípy, kopí, srpy, pily, sekery, udice a další neznámé věci. Když to má pokorná duše spatřila, celá se zachvěla bázní.
Svatí andělé smrti řekli:
„Neotálej. Uvolni tu duši z tělesných svazků. Rychle a v klidu ji uvolni. Nenese na sobě příliš velké břímě hříchů.“
Smrt ke mně přistoupila, vzala menší sekeru a uťala mi nejprve nohy a potom ruce. Potom dalšími nástroji uvolnila všechny mé údy a podle složení je jeden po druhém oddělila. Tak jsem ztratila ruce a nohy. Celé mé tělo zmrtvělo, takže jsem se už nemohla hýbat. Pak mi smrt odsekla hlavu, takže jsem s ní již více nemohla pohnout. Má hlava už mi prostě byla cizí.
Potom smrtka rozpustila v číši jakýsi lektvar a ten mi přiložila k ústům. Ano, násilně mne jej přinutila vypít. Ten nápoj byl tak hořký, že jej má duše nemohla snést. Zatřásla se proto a vyskočila z těla, takže se od něj vlastně násilně odtrhla. Světlí andělé ji ihned vzali do náručí.
Když jsem se ohlédla zpět, spatřila jsem své tělo, jak necitelné a strnulé leží bez ducha. Velmi se to podobalo tomu, jako když někdo svlékne oděv a odhodí jej a pak se na něj dívá, jak leží. Přesně tak jsem hleděla na své tělo a divila se…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: