Protektorát Čechy a Morava 1939–1942

Kód: 1898
Neohodnoceno
730 Kč
Skladem (1 ks)

Autor Jan Boris Uhlíř

Žánr naučná

Nakladatelství Ottovo nakladatelstvo

Počet stran 704

Rok vydání 2017

Výrobce Ottovo nakladatelství

Vazba Pevná bez přebalu matná

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato kniha představuje zásadní zlom v dosavadním nazírání na období protektorátu. Jde o nejobsažnější a nejucelenější monografii na dané téma, jejímž základem jsou unikátní, většinou dosud nikdy nepublikované fotografie z České tiskové kanceláře. Reportéři ČTK byli za protektorátu vysíláni ke všem významným politickým událostem a jejich reportáže proto tvoří jedinečný obraz celého období.

Fotografie ČTK doplnil autor Jan B. Uhlíř o vybrané snímky z regionálních archivů České republiky a archivů německých, s důrazem na sbírku Hitlerova osobního fotografa Heinricha Hoffmanna. Aby byla protektorátní každodennost zachycena co nejplastičtěji, byly do tohoto jedinečného souboru fotografií zařazeny i klíčové dobové dokumenty, stejně jako vyhlášky, plakáty a samozřejmě také vybrané titulní strany denního tisku.

Kniha je určena především široké veřejnosti, své uplatnění však najde i ve školách všech stupňů jako vynikající doplněk výkladu moderních českých dějin. Chybět by neměla ani v knihovnách institucí státní správy. Její unikátnost spočívá především v celkovém zpracování tématu.

Na tento svazek bude navazovat publikace Protektorát Čechy a Morava 1943-1945, která se nyní připravuje.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: