Pár nohou - Monica Dickens

Kód: 2636
Neohodnoceno
10 Kč
Skladem (1 ks)

antik - stav dobrý

Žánr

Literatura světová, Romány, Biografie a memoáry

Vydáno 1981, Lidové nakladatelství

Orig. název

One Pair of Feets, 1977

Počet stran 227

Jazyk vydání český

Překlad Eva Masnerová

Edice Knihy srdce (97.)

Ilustrace/foto Oldřich Kulhánek

Autor obálky Rostislav Vaněk

Vazba knihy pevná / vázaná s přebalem

ISBN 26-016-82

Náklad 81 000 ks

Detailní informace

Detailní popis produktu

Úsměvný román o radostech a strastech ošetřovatelské služby v malé nemocnici v době prvních fašistických náletů na Anglii.

Román má autobiografické rysy, autorka v něm s humorem zachycuje své působení v nemocnici, kde byla vystavena nejen velké námaze, vysílení, těžké práci, ale i náladám pacientů a svých představených.ománů z lékařského prostředí Ota Dub soustředil do této knížky některé své krátké prózy, publikované doposud časopisecky nebo vysílané rozhlasem, a uspořádal je do oddílů nazvaných Doktorské příběhy, Zlá doba okupace, Dobrá doba míru a Ohlédnutí do daleké historie. Hlavními hrdiny příběhů tentokrát nejsou pouze lékaři. Ota Dub dobře zná nejen odbornou stránku medicíny, ale také složitou psychiku člověka, a dovede ji ve svých prózách přesvědčivě vyjádřit.

Společným znakem všech povídek sbírky je jejich pevné zakotvení v reálném světě. Neodehrávají se ve vzduchoprázdnu, nýbrž ve výstižně charakterizované době a prostředí. A tak se v nich setkáváme s osudy lidí, kteří žijí svůj život a řeší své problémy za první republiky, v těžké době okupace i v současnosti. Poslední povídka nás zavádí dokonce do velmi vzdálené minulosti. Autor jí uzavírá soubor svých próz zcela záměrně, neboť v ní na příběhu pasáka Grimberta vyjadřuje to, co se v jiném dobovém kontextu a za jiných konkrétních okolností promítá i v ostatních povídkách: teprve při bezprostředním střetnutí s realitou dospěje člověk k správnému chápání svého místa ve světě i v životě.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: