O Knihách ABB

V roce 2014 si Adam B. Bartoš založil soukromé nakladatelství a vydal zhruba 10 knih, převážně s židovskou tématikou. V roce 2016 mu Policie ČR většinu z nich zabavila a obžalovala ho ze zločinů proti lidskosti. V několik let se vlekoucích soudech chtěl ABB své jméno očistit a věřil, že mu knihy budou vráceny, protože nijak neporušují český právní řád. Nicméně soudy na politickou objednávku nelze vyhrát, a tak - po Adamově pravomocném odsouzení v roce 2018 - putovaly všechny zabavené knihy do stoupy a nakladatelství čekal v roce 2019 další tvrdý postih. Živnostenský úřad Bartošovi v návaznosti na rozsudek soudu odebral živnostenské oprávnění podnikat (vydávat a prodávat knihy) a živit tak sebe a svou rodinu. Nakladatelství Adam Benjamin Bartoš tak bylo státem zlikvidováno. - celý jeho příběh si můžete přečíst zde

Protože Adamův boj se systémem dlouhodobě sledujeme a jeho vydavatelská činnost je nám sympatická, rozhodli jsme se navázat na jeho zrušené podnikání a udržet značku ABB i nadále. Protože on sám již podnikat nemůže, založili jsme společnost Knihy ABB s.r.o., která převzala provozování tohoto eshopu a která bude ve své vydavatelské činnosti navazovat na Adamovy myšlenky. I nadále tak budeme vydávat sešity Národovecké knihovničky a další publikace s národoveckou rétorikou.

E-shop zároveň nabízí celou řadu dalších titulů jiných nakladatelství, ale i antikvariát, obrazy, české broušené sklo a další produkty.

Adam B. Bartoš dál pokračuje ve své práci předsedy alternativní politické strany Národní demokracie. Pokud ho chcete podpořit v jeho soudních řízení (dovolání, ústavní stížnost) a pomoci mu tak bojovat za svobodu slova v této zemi (aby nebyla toliko na papíře), můžete ho podpořit darem na bankovní účet číslo: 2200675706/2010 (Fio Banka). Děkujeme.

Přejeme vám příjemné nakupování na tomto e-shopu.

tým společnosti Knihy ABB s.r.o.