Malá tajemství přírody - Luděk J. Dobroruka, Jana Dobroruková

Kód: 3804
Neohodnoceno
200 Kč
Skladem (1 ks)

antik - stav dobrý

Žánr

Literatura naučná, Příroda, zvířata

Vydáno 1989, Albatros (ČR)

1. vydání originálu: 1989

Počet stran 176

Jazyk vydání český

Ilustrace/foto Petr Rob

Autor obálky Václav Konečný

Vazba knihy pevná / vázaná

ISBN 13-766-89

Náklad 80 000 ks

Detailní informace

Detailní popis produktu

Milý čtenáři! Ještě než jsme začali psát tuto knížku, tak jsme si tě představovali. Kdo jsi? Kolik je ti let? Zajímáš se už dlouho o přírodu, chodíš snad dokonce do odborných kroužků? Nebo se ti prostě jen líbí v lese, na louce, u rybníka? Knih o přírodě je celá řada. Jak ale napsat takovou, aby tě zaujala, ať už jsi kdokoli? A tak jsme vzpomínali, co bavilo nás, když jsme byli malí. Jen jsme se v přírodě dívali? Kdepak! Všechno jsme chtěli vzít do ruky a pokud možno odnést domů a pozorovat zblízka. A tak jsme se rozhodli: Nejen ti poradíme co a jak v přírodě sledovat, ale i na co si opravdu můžeš sáhnout, co je vhodné k tomu, vzít to s sebou domů — ale v tom případě, jak se o to pak starat! Ovšem domácí chov přichází v úvahu pouze tehdy, získáš-li souhlas rodičů. Doufáme, že najdeš v této knížce dost nápadů, ze kterých si vybereš. Všechny jsou v souladu se zákony na ochranu přírody, takže — pokud budeš přírodu zkoumat tak, jak ti nabízíme — nemůžeš je porušit. A to je velmi důležité. Dobrý ochránce přírodu musí co nejlépe poznat. Protože čím hlouběji pronikneš do přírody, tím více ji budeš mít rád. A co máme rádi, tomu přece nemůžeme ubližovat!

Patříš k těm, kteří svůj zájem už zaměřují určitým směrem? Specializuješ se na něco? Možná že tě přilákala krása motýlů či brouků a děláš si sbírku. Preparace hmyzu je práce nesmírně zajímavá. Ale pozor! Sběratel, který má na zřeteli jen svou sbírku, může napáchat v přírodě velké škody! A proto — pokud si chceš sestavit sbírku hmyzu jako skutečný přírodovědec — vyhledej odborníka, který ti poradí. Pod jeho vedením vytvoříš hodnotnou kolekci, která může sloužit k poznávání krás přírody i ostatním. Ale i když máš už vyhraněný zájem, nemávni rukou nad ostatními našimi nápady. Všude najdeš něco zajímavého a navíc získáš lepší představu o nejrůznějších vztazích a spojitostech v přírodě.

A teď to hlavní: jak budeš s touto knížkou pracovat? Ale ne, to není zbytečná otázka. Nepředstavujeme si totiž, že si ke knížce sedneš a postupně ji přečteš od A až do Z, kapitolu po kapitole, až se dostaneš k rejstříku. My bychom si přáli, abys s naší knížkou opravdu pracoval. Nejdříve ji prolistuj, zastav se u některých obrazových tabulí a přečti si text k obrázkům, které tě zaujaly. Tím získáš povšechnou představu o tom, co v knížce najdeš. A pak ti doporučujeme vyhledat obsah, pozorně si přečíst názvy kapitol a jednu si vybrat. Přečetl jsi ji? Rozuměl jsi všemu, nebo skoro všemu? Takže teď už víš, nejen o čem kniha je, ale i jak je napsaná. Můžeš posoudit, do jaké míry se nám podařilo se s tebou domluvit. Další kapitoly si už vybírej, jak chceš, podle toho, co tě zrovna v přírodě zajímá a co bys chtěl dělat. Není důležité, jestli přečteš celou knihu za měsíc, nebo za rok. Ale pokud se k některým přečteným kapitolám vrátíš, abys mohl porovnat výsledek své práce s naším návodem, splní se tím naše představy. Proto jsme tuto knihu psali!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: