Christophe Dubois, Christophe Deloire: Circus Politicus. Nástup oligarchie se zrychluje s krizí dluhu

Kód: 863
Neohodnoceno
330 Kč
Skladem (1 ks)

Autor

Christophe Deloire, Christophe Dubois opravit

Počet stran

320 

Rok vydání

2013 

Nakladatel

RUBATO 

ISBN

978-80-87705-05-6

Vazba

brožovaná

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • Musíme si uvědomit jedno: politický systém se změnil, ocitli jsme se v oligarchickém režimu. Pranýřovat jej nestačí, je potřeba mu porozumět, proniknout závoji neprůhlednosti, říci, kdo jsou oligarchové, jaké jsou jejich sítě, jaké jsou jejich morální a burzovní hodnoty. Jedna z výhod aktuálního systému je, že dosud toleruje svobodu jednotlivců, která koexistuje s fenomény nesmlouvavé ekonomické vlády a umožňuje zbytkové hrstce novinářů ještě provozovat svou profesi.
  • Christophe Deloire a Christophe Dubois nám prezentují ve své knize Circus politicus rozsáhlé šetření o realitě mechanismů francouzské a evropské moci a dávají nám tak mimořádný nástroj porozumění. Autoři byli všude, kde žijí, stýkají se, korumpují se a rozhodují oni lidé „tam nahoře“. Vedou nás daleko za fasádu pouze národní politiky, daleko za cirkus tiskových konferencí: v jejich knize najdeme Sarkozyho jako směšného fanfaróna, Angelu Merkelovou s upřímným přesvědčením, že rovnováha rozpočtu patří k lidským právům, a Belgičany, Holanďany, Lucemburčany a Italy, kteří osobně nepůsobí žádným zvláštním dojmem, ale zato jsou velmi dobře napojeni na americké poválečné mocenské sítě.

Circus politicus znamená v našem porozumění globalizaci rozhodný obrat. Ta se přestává díky této knize jevit jako abstraktní a neosobní proces. Její mechanismy se inkarnují ve směšných mocipánech. Nástup oligarchie se zrychluje s krizí dluhu.

Ve Francii kniha právě vyšla ve druhém vydání. V Čechách ji nikdo číst nebude…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: