Antonín Hrbek: Podkarpatská Rus. Stoleté výročí vzniku

Kód: 837
Neohodnoceno
310 Kč
Skladem (1 ks)

Vydáno: 2018, Poznání

1. vydání originálu: 2018

Počet stran: 264

Vazba knihy: pevná / vázaná

ISBN: 978-80-87419-70-0

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha je určena nejširší veřejnosti. Byla napsána k stoletému výročí vzniku Podkarpatské Rusi a je věnována památce těch, kteří se o rozvoj Podkarpatské Rusi v době první republiky zasloužili. Autor vycházel především z osobních vzpomínek svých rodičů, rodinných přátel a jejich památek. Kde to bylo možné, uvádí jména těch, kteří se na tomto rozvoji podíleli, aby neupadla v zapomnění.

Podkarpatská Rus se za pouhých dvacet let své existence nesmazatelně zapsala do mysli několika generací jak Čechů, tak Rusínů. Je jim citově blízká, stále se o ní mluví, píší se o ní knihy, diplomové práce a stále existují hmotné i nehmotné památky, které se snaží pomalu mizející vzpomínky znovu a znovu oživovat. Často však převládají emoce nad objektivními skutečnostmi. Podkarpatská Rus již osmdesát let neexistuje a vzniklé Zakarpatí je jiná země. Z krásného "českého snu" o Podkarpatské Rusi je nutno se konečně probudit.

Antonín Hrbek (1931) je nezávislý publicista. Je autorem nebo spoluautorem devatenácti knih a více než pěti set článků, publikovaných doma i v zahraničí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: