Adam B. Bartoš, Ivan Cícha: Uloupený stát a národní demokracie

Kód: 1742
Neohodnoceno
200 Kč
Skladem (>5 ks)

Adam B. Bartoš, Ivan Cícha
ULOUPENÝ STÁT a národní demokracie

Vydává jako svou 2. publikaci
nakladatelství Knihy ABB s.r.o.
v Táboře v říjnu 2019

Text: (c) Adam B. Bartoš, Ivan Cícha, 2018-2019

formát: 11 x 18 cm
vazba: V2
počet stran: 168

máte raději eknihu? - i tu si můžete objednat

nebaví vás / nebo nemáte čas číst? poslechněte si audioknihu

Detailní informace

Detailní popis produktu

Když občan neplní své povinnosti vůči státu, stát s ním nemá slitování. Nastupují represe, tresty, pomsta. Zkuste si neplatit daně a uvidíte, jak brzy se ocitnete v pozici zločince. Ale když stát neplní své povinnosti vůči občanům, neděje se nic? Copak si občané  „poslušnost“ svého státu nejsou schopni vymoci?

Klíčem k pochopení situace (a jak z ní ven) je uvědomění si to-ho, že stát je společným dílem nás všech. Naši předkové ho vy-budovali, naším vlastním společným úsilím stát žije a dýchá, udržuje se.

Uplynulých třicet let ukazuje, jak snadno lze stát unést skupinou lidí, kteří ho chtějí zneužívat ve svůj prospěch (finanční) nebo dokonce ho chtějí použít k likvidaci národa, který si ho sám vytvořil. Stát je oním pověstným golemem, kterého jsme si s vypětím všech sil a často za ohromných obětí „uplácali“. Ve chvíli nepozornosti nám však někdo ukradl „zázračný šém“, golema získal na svou stranu a začal mu udílet rozkazy namířené proti nám všem. Je na čase, abychom golemovi „namazali podlahu“, zmocnili se šému a začali ho řídit sami...

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: