029-030 Aleš Přichystal - Peter Švec: Soumrak liberálů - strategie porážky (ekniha)

Kód: 4059
Tip
Neohodnoceno
150 Kč
Skladem (>5 ks)

Aleš Přichystal a Peter Švec

SOUMRAK LIBERÁLŮ – STRATEGIE PORÁŽKY

Využití moudrosti staročínského Mistra Suna při formování strategického myšlení vojenských odborníků a vlasteneckých politiků

Vydává jako svou 17. publikaci nakladatelství Knihy ABB s.r.o.

v Praze v srpnu 2021 

jako dvousešit Národovecké knihovničky č. 29-30.

formát: .epub / .mobi / .pdf

počet stran tištěné verze: 120 stran

Text: Mistr Sun, Peter Švec, Aleš Přichystal

Odborná jazyková redakce: Ing. Mgr. Ladislav Bátora, Ph.D.

Detailní informace

Detailní popis produktu

„Když ti nepřítel poskytne příležitost, urychleně ji využij! Neposkytuj výhody nepříteli, ale zároveň využij každé jeho pochybení. Vrcholem vojenského umění je podrobit si nepřítele bez boje. Musíte znát svého nepřítele a porozumět mu, musíte zjistit, co ho ve skutečnosti nutí jednat, jak jedná. A když dojde na boj, nesmíte se z něj stáhnout, ale musíte zaútočit a vyhrát!“

To jsou některé myšlenky geniálního čínského generála, stratéga, spisovatele a filozofa Mistra Suna (asi 544–496 př. n. l.), které jsou využity v nejnovější knize Aleše Přichystala s názvem "Soumrak liberálů - strategie porážky" (což je zkrácená verze plného názvu "Soumrak liberálně-demokratického režimu. Strategie, jak dosáhnout jejich porážky"). 

Jak název napovídá, autor využívá učení staročínského Mistra Suna jako návod pro vlastenecké politiky (a v části napsané plk. Peterem Švecem ze Slovenska také pro vojáky a domobrance), jak co nejrychleji poslat tento režim, tam kam patří – tedy na smetiště dějin. 

Zatímco Peter Švec se ve svých pasážích více zaměřuje na čistě vojenské aspekty učení Mistra Suna a jejich přínos pro formování myšlení důstojníků armády, Aleš Přichystal dává strategické myšlení Mistra Suna k dispozici také pro politické řešení aktuální společenské a morální krize stávajícího liberálně-demokratického režimu. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: