009b JAROSLAV ROŠICKÝ: RAKOUSKÝ OREL PADÁ. JAK BYLA NAŠE REVOLUCE DOMA PŘIPRAVENA A 28. ŘÍJNA 1918 PROVEDENA VOJENSKY (ekniha)

Kód: 797
Tip
Neohodnoceno
80 Kč
Skladem (>5 ks)

Poprvé vyšlo roku 1933 v Nakladatelství Max Forejt, Praha-Vysočany.

Podruhé vydává jako svou 20. publikaci nakladatelství Adam Benjamin Bartoš

v Praze v září 2018 u příležitosti oslav 100. výročí vzniku samostatného státu.

Vychází jako sešit č. 9 edice Národovecká knihovnička.

Autor: Jaroslav Rošický, 1933

Obálka a sazba: Adam B. Bartoš

64 stran

ISBN: 978-80-907230-9-2

formát: .epub / .mobi / .PDF (upřesněte ve zprávě při objednávce)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Předmluva autora:

Byl jsem s několika stran vyzván, abych obšírně vypsal události naší domácí revoluce, jak byla připravena a provedena vojensky, aby tak pro historii byla zachována nezkreslená pravda.

Jako spolupracovník šéfredaktora Františka Síse a pobočník dra Josefa Scheinera myslím, že jest mou povinností, abych uveřejnil v souvislosti vše to, co se v oněch památných dnech říjnových roku 1918 událo a tím přispěl ke správnému a spravedlivému ocenění našeho odboje domácího.

Pokusil jsem se v tomto spisku o to způsobem, jak jsem nejlépe dovedl a prosím o mírné posouzení vojáka z hlediska literárního.

Všecko, co píši, jest jak časově, tak místně historicky naprosto správné a přesné a pokládám za důležité, že spisek tento vyšel v době, kdy z oné veliké doby ještě žije značná většina mužů, kteří buď byli mými představenými, spolupracovníky nebo podřízenými.

Pro dorůstající mládež buďtež tyto stránky důkazem, že naší svobody neobdrželi jsme darem od někoho cizího, nýbrž že jsme si svou samostatnost znovu vydobyli, jakož i pobídkou, aby svorností a horoucí láskou k osvobozené vlasti pomohla po všechny příští doby udržeti a vybudovat vzorný národní a demokratický stát.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: